Motto

"If you can't fly then run. If you can't run then walk. If you can't walk then crawl, but whatever you do you have to keep moving forward."
~Martin Luther King Jr.
Kalendarz warsztatów

PROJEKT ZAMKNIĘTY

Zrealizowane tematy w ramach Projektu:

A jak asertywność (Sebastian Ciszewski)

B jak budowanie relacji (Aleksandra Kołodziejczyk, Aleksandra Jędrzejczak)

C jak ciało (Aleksandra Kalisiak, Karolina Brzezińska)

D jak dyplomacja (Beata Daszuta, Ewa Marczak)

E jak eksperyment (Jakub Jaśniewicz)

F jak fizyczność (Agnieszka Kozieł, Agnieszka Dąbek)

G jak granice (Izabela Janik, Katarzyna Kaczuba)


SIÓDME SPOTKANIE ZA NAMI

Za nami siódme spotkanie Alfabetu Trenera (Grupy Otwartej na Rozwój). Iza Janik i Kasia Kaczuba korzystając z metody biograficznej zaprosiły nas do odbycia podróży na trasie Przeszłość - Teraźniejszość - Przyszłość. Znalezienie przestrzeni na 1,5 godziny rozmowy w parze z innym uczestnikiem warsztatu jest zawsze niezwykłym doświadczeniem.


PRZED SIÓDMYM SPOTKANIEM

Czas na literę G jak Granice!

Wszystkich uczestników zapraszamy do wspólnej podróży w czasie. Na początku przeniesiemy się do wspomnień naszego dzieciństwa – jego smaku, zapachu. Następnie pozwiedzamy teraźniejszość – rozejrzymy się co tu i teraz, by wreszcie pokusić się o rzut oka na przyszłość…

Warsztat przygotowany został w oparciu o metodę gry biograficznej.
W czasie wspólnej aktywności każdy z uczestników stworzy swoją własną grę, po ty by móc dokładnie przyjrzeć się sobie i swoim zasobom, a w konsekwencji wyznaczyć sobie cel rozwojowy na najbliższy czas i określić możliwe sposoby jego osiągnięcia.

Ile razy mówimy, że czegoś nie zrobimy? Ile razy odmawiamy sobie przysłowiowego „skoku ze spadochronem”? Pamiętając, że sami tworzymy granice swojego rozwoju nie bójmy się z entuzjazmem podejmować nowych wyzwań :-)

Spotkanie poprowadzą:
Katarzyna Kaczuba – pedagog i animator, zwolenniczka aktywnego i kreatywnego spędzania czasu wolnego, pasjonatka dobrej zabawy oraz Izabela Janik – pedagog, animator i socjoterapeutka, miłośniczka dobrej kawy i muzyki, entuzjastka pieszych i rowerowych wycieczek.

Czas spotkania: 27 maja (18:00-21:00)
 


SZÓSTE SPOTKANIE ZA NAMI

Warsztat prowadziły Agnieszka Kozieł i Agnieszka Dąbek. Temat fizyczności poznaliśmy doświadczając ciała w ruchu oraz kontaktując się z naszymi wewnętrznymi zmysłami smakując domowej roboty sernik.


 
PRZED SZÓSTYM SPOTKANIEM

Kolejne spotkanie F jak fizyczność odbędzie się 10 kwietnia w godz.18-21.

Czas na literę F jak Fizyczność!

Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o korzyściach płynących z dbałości o swoje ciało i o wpływie jaki ma ono na samopoczucie. Poznamy też metody, które pozwolą na prowadzenie zdrowego stylu życia. Prosimy aby uczestnicy przyszli w stroju umożliwiającym swobodny ruch :-)

Spotkanie poprowadzą Agnieszka Kozieł (Absolwentka WSP, której celem w życiu i pasją jest robienie masażu MA-URI i praca z ludźmi) i Agnieszka Dąbek (Absolwentka studiów pedagogicznych I- stopnia- specjalność Edukacja przez sztukę, Absolwentka podyplomowych studiów administracyjnych,na co dzień wykonująca pracę biurową. Lubi kontakt z ludźmi, a także ciągły rozwój.)

Więcej o wydarzeniu...

PIĄTE SPOTKANIE ZA NAMI

12 lutego w ramach cyklicznego spotkania Alfabetu Trenera poznaliśmy tajemnice nauki. Wiele eksperymentów zaskoczyło nas. Puszki same zgniatały się, balony rosły, jajka były wciągane a kieliszki grały. Dziękujemy Jakubowi Jaśniewiczowi za poprowadzenie tego ciekawego warsztatu. W marcu kolejne spotkanie, F jak fizyczność. Poprowadzą je Agnieszka Kozieł i Agnieszka Dąbek.

 
PRZED PIĄTYM SPOTKANIEM

12 lutego 2014 zapraszamy na piąte spotkanie grupy warsztatowej dedykowanej praktykom doskonalenia siebie i innych. Z otwartymi ramionami przywitamy trenerów, psychologów, pedagogów, managerów, studentów, nauczycieli i każdego zainteresowanego.

Zapraszamy na warsztat E jak Eksperyment”.

Czy potrafisz sprawić by torebka herbaty zaczęła latać?

Czy potrafisz spowodować to, żeby balon zaczął sam się pompować?

Czy potrafisz włożyć jajko w całości do szklanej butelki?

Jeżeli ,,TAK” to oznacza, że jesteś niezłym magikiem…

Jeżeli ,,NIE” to zapraszam Cię na warsztat ,,E” jak EKSPERYMENT, na którym poznasz tajniki zjawisk fizycznych i reakcji chemicznych w praktyce. Latająca herbata, skaczące jajko, samo zgniatająca się puszka, pływak w butelce to tylko niektóre ,,magiczne sztuczki” mające wyjaśnienie w nauce.

Jeżeli jesteś umysłem ścisłym, humanistą lub po prostu człowiekiem głodnym wrażeń i ciekawym świata ten warsztat jest dla CIEBIE!

***
Czas spotkania: 12 lutego (środa), godz. 18.00-21.00. Dokładna lokalizacja zostanie udostępniona osobom zapisanym.

Koszt spotkania: 25 zł (pokrywa wynajem sali, catering i materiały).

Zainteresowane osoby prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej

https://docs.google.com/forms/d/11g7eGgY6dvOAnKTiiScr4vW6wZKw24cpprrZhG1jtcQ/viewform

Po otrzymaniu potwierdzenia od organizatorów prosimy dopełnić zapisu dokonując wpłaty.

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zapisów. Nie zwracamy wpłat osobom nieobecnym na spotkaniu.
 

CZWARTE SPOTKANIE ZA NAMI

Za nami kolejny już, czwarty warsztat z cyklu Alfabet Trenera. Tym razem trenerki: Ewa Marczak i Beata Daszuta zabrały nas do krainy dyplomacji. Jak zawsze było mądrze, wesoło i kreatywnie. Już dziś zapraszamy na lutowe spotkanie: E jak... eksperyment.


PRZED CZWARTYM SPOTKANIEM

13 stycznia 2014 zapraszamy na czwarte spotkanie grupy warsztatowej dedykowanej praktykom doskonalenia siebie i innych. Z otwartymi ramionami przywitamy trenerów, psychologów, pedagogów, managerów, studentów, nauczycieli i każdego zainteresowanego.

Zapraszamy na warsztat D jak Dyplomacja”, na którym przedstawimy tajniki negocjacji, wspólnie odkryjemy kulisy dyplomacji oraz zagramy w grę dyplomatyczną.

TRZECIE SPOTKANIE ZA NAMI
Za nami kolejna warsztatowa przygoda. Doświadczyliśmy pedagogiki cyrku na sobie. Dziękujemy Aleksandrze Kalisiak i Karolinie Brzezińskiej za przygotowanie spotkania.


PRZED TRZECIM SPOTKANIEM

Podczas spotkania przeniesiemy nasze ciała w klimat zabawy i ruchu, poznając tajniki pedagogiki cyrku. Spotkanie poprowadzą Aleksandra Kalisiak i Karolina Brzezińska. Superwizja – Sebastian Ciszewski.

***

Pedagogika cyrku to nowoczesna i bardzo efektywna metoda działań cyrkowych. Jest jedną z form pedagogiki zabawy, czyli uczenia i rozwijania umi
ejętności wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez śmiech, radość i zabawę. W czasie warsztatu zaprezentowany zostanie szereg ćwiczeń zaczerpniętych z tej metody. Angażują one całe ciało, rozwijają równowagę i koordynację ruchową. Chcemy aby każdy z uczestników warsztatu spędził miły wieczór, próbując swoich sił w różnorodnych działaniach cyrkowych. Mamy nadzieję, że uda się rozbudzić ciekawość i zainspirować uczestników warsztatu tak, aby po jego zakończeniu chętnie sięgali do zaprezentowanej metody. Chciałybyśmy też aby osoby myślące w przyszłości o pracy trenera dzięki warsztatowi poszerzyły swój repertuar ćwiczeń do pracy z grupą .

Ola i Karolin
 

DRUGIE SPOTKANIE ZA NAMI

Drugie spotkanie Alfabetu Trenera, B jak budowanie relacji za nami. W warsztacie wzięło udział 17 osób. Kolejne grudniowe spotkanie to C jak ciało.


PRZED DRUGIM SPOTKANIEM

Serdecznie zapraszamy na drugie spotkanie grupy warsztatowej dedykowanej praktykom doskonalenia siebie i innych. Z otwartymi ramionami przywitamy trenerów, psychologów, pedagogów, managerów, studentów, nauczycieli i każdego zainteresowanego.

Czas na literę B jak Budowanie Relacji.

Wspólnie z grupą zastanowimy się co kryje się za tym sformułowaniem. Podyskutujemy o rzeczach ważnych w budowaniu prawidłowych więzi między ludźmi, jak również o barierach i uproszczeniach w interakcjach z innymi. Dla rozluźnienia grupy wykonamy proste i zabawne ćwiczenia, które mają na celu zacieśnienie więzi w zespole .

Spotkanie poprowadzą Aleksandra Kołodziejczyk i Aleksandra Jędrzejczak. Superwizja: Sebastian Ciszewski.


PIERWSZE SPOTKANIE ZA NAMI

Nowa marka Brando Group - Alfabet Trenera w dniu 2 października miała swoją inaugurację. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Temat pierwszego warsztatu - "A jak asertywność". Wspólnie w grupie zastanawialiśmy się czym ona właściwie jest - postawą, kompetencją a może sumą różnych składników - od komunikacji zaczynając a na poczuciu wartości kończąc. Sięgaliśmy do naszych doświadczeń, szukając sytuacji gdy byliśmy asertywni. Wreszcie poznaliśmy nieasertywne postawy - uległości, agresji i manipulacji.

Na koniec wybraliśmy kolejny temat "B jak budowanie relacji" oraz dwie osoby prowadzące


PRZED PIERWSZYM SPOTKANIEM

Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie grupy warsztatowej dedykowanej praktykom doskonalenia siebie i innych. Z otwartymi ramionami przywitamy trenerów, psychologów, pedagogów, managerów, studentów, nauczycieli i każdego zainteresowanego.

Zaczynamy od litery A jak asertywność. Wspólnie w grupie zastanowimy się czym właściwie ona jest i jaka jest „moja asertywna postawa”.

Spotkanie poprowadzi właściciel i trener Brando Group – Sebastian Ciszewski (pedagog, trener i coach), absolwent Szkoły Trenerów TROP, kotrener TROP. Superwizor projektu Alfabet Trenera.


SŁOWO O PROJEKCIE

Projekt ALFABET TRENERA powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie dorosłych na bezpieczną i inspirującą przestrzeń dla realizacji własnych potrzeb rozwojowych i wspierania innych osób w takiej pracy.

W zamyśle charakter naszej grupy można określić jako otwarty – na ludzi, tematy, formy, prowadzących, doświadczanie i budowanie relacji. W nawiązaniu do metody TROP będziemy pracować na silnych stronach, tu i teraz, doświadczeniach, w działaniu. Każda sytuacja będzie sytuacją edukacyjną a każdy uczestnik nauczycielem innych.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, a temat każdego warsztatu to hasło na kolejną literę alfabetu. Wyboru tematu na następny warsztat będą dokonywać uczestnicy, a spośród nich będzie mógł wyłonić się kolejny prowadzący. W trakcie przygotowań, każdy prowadzący będzie mógł skorzystać ze wsparcia superwizora projektu, a po przeprowadzonym działaniu otrzyma informację zwrotną (feedback) od grupy.

Projekt Alfabet Trenera z czasem będzie uzupełniany o inne formy rozwojowe np. seminaria, treningi, coaching – zależnie od potrzeb i oczekiwań członków grupy.

Projekt jest działaniem niekomercyjnym. Opłaty mają charakter składkowy – opłacenie wynajmu sali, cateringu i przygotowania materiałów.

Patronem projektu jest firma szkoleniowa Brando Group. Superwizorem – Sebastian Ciszewski (właściciel i trener w Brando Group). Sekretarzem – Anna Cupriak.


Login

Hasło